Banner Academy 543

Ob izdaji naše prve linije NFT Proelium PRO 1.0 smo dobili veliko vprašanj kaj so sploh NFT-ji. Zato smo se odločili, da vam jih malce približamo. Seveda se bomo dotaknili tudi tega, kako so povezani s športom. Ob naši 5. obletnici bomo jutri, 1. 6. 2022, objavili tudi posebno izdajo in nov NFT Proelium, ki sta ga pripravila profesionalna atleta Jan in Axel Luxa.

Kaj je NFT?

Je digitalna umetnina. NFT je okrajšava za “Non-fungible tokens”. V prevodu to pomeni “nezamenljivi žetoni”. Ti lahko predstavljajo karkoli, kar se nahaja v digitalni obliki. Na primer umetniška dela, načrte, animirane slike (GIF), videoposnetke … Pravzaprav gre za virtualne zbirateljske predmete. V nasprotju s tistimi klasičnimi kriptokovanci, so “nezamenljivi žetoni” unikatni in so hkrati opremljeni z digitalnim potrdilom o avtentičnosti, ki ga je nemogoče skopirati ali deliti. NFT, tako kot kriptovalute, temeljijo na tehnologiji veriženja blokov (blockchain).V večini primerov so NFT-ji vezani na Etherium blockchain.

Naša prva linija NFT Proelium PRO 1.0. Gre za našo ekipo Proelium oziroma bojevnike. Nas prepoznate?

Virtualni zbirateljski predmeti

… katerih vrednosti so dosegle vrtoglave številke. Morda bi lahko o njih razmišljali kot o redkih znamkah ali redkih baseball karticah. Dejstvo je: NFT-ji pridobivajo na vrednosti. V obtoku je namreč omejena količina žetonov. Vsak NFT je unikaten in avtentičen, kar dviguje njegovo vrednost. NFT-je kupujejo in shranjujejo zbiratelji, ki upajo, da bo njihova cena zrasla. Cena teh pa raste prav zaradi povpraševanja trga. NFT-ji so dragoceni, ker vam dajejo popolno lastništvo nad izdelkom. Drugi ljudje sicer lahko prenesejo datoteko ali si ogledajo vaš izdelek ali na primer sliko, vendar niso lastniki dejanske slike.

Foto: Kolekcija “The Association” s strani NBA

NFT in šport

NFT-ji so več vredni, če so povezani s širšim projektom. Tako številni zvezdniki in športniki ustvarijo svoje NFT-je prav za svoje navijače in oboževalce. Ti z nakupom njihovih NFT-jev podprejo svoje ljubljence, ki v zameno za nakup vzpostavijo tesnejši odnos z njimi oziroma za svoje navijače pripravijo številne ugodnosti, kot so VIP druženja z njimi, posebni sedeži in vstopnice za tekme, njihova podpisana oprema, ekskluzivni promocijski izdelki … Ne samo vrhunski športniki in zvezdniki, ampak tudi globalne znamke, kot so Nike ali pa na primer NBA, so se vključile v izdelavo NFT-jev.

5. obletnica Proelium

Dne 1. 6. 2022 praznujemo peto obletnico Športne agencije Proelium. Razkrili vam bomo prvi NFT Športne agencije Proelium, za katerega se boste lahko potegovali tudi vi. Gre za izjemno delo in umetnost dveh profesionalnih športnikov. Jan in Axel Luxa sta profesionalna atleta in večkratna državna prvaka, ki smo jima zaupali poseben NFT ob naši obletnici. Kmalu vam ga razkrijemo.

Foto: Zakrit NFT

Ob izdaji naše prve linije NFT Proelium PRO 1.0 smo dobili veliko vprašanj kaj so sploh NFT-ji. Zato smo se odločili, da vam jih malce približamo. Seveda se bomo dotaknili tudi tega, kako so povezani s športom. Ob naši 5. obletnici bomo jutri, 1. 6. 2022, objavili tudi posebno izdajo in nov NFT Proelium, ki sta ga pripravila profesionalna atleta Jan in Axel Luxa.

Kaj je NFT?

Je digitalna umetnina. NFT je okrajšava za “Non-fungible tokens”. V prevodu to pomeni “nezamenljivi žetoni”. Ti lahko predstavljajo karkoli, kar se nahaja v digitalni obliki. Na primer umetniška dela, načrte, animirane slike (GIF), videoposnetke … Pravzaprav gre za virtualne zbirateljske predmete. V nasprotju s tistimi klasičnimi kriptokovanci, so “nezamenljivi žetoni” unikatni in so hkrati opremljeni z digitalnim potrdilom o avtentičnosti, ki ga je nemogoče skopirati ali deliti. NFT, tako kot kriptovalute, temeljijo na tehnologiji veriženja blokov (blockchain).V večini primerov so NFT-ji vezani na Etherium blockchain.

Naša prva linija NFT Proelium PRO 1.0. Gre za našo ekipo Proelium oziroma bojevnike. Nas prepoznate?

Virtualni zbirateljski predmeti

… katerih vrednosti so dosegle vrtoglave številke. Morda bi lahko o njih razmišljali kot o redkih znamkah ali redkih baseball karticah. Dejstvo je: NFT-ji pridobivajo na vrednosti. V obtoku je namreč omejena količina žetonov. Vsak NFT je unikaten in avtentičen, kar dviguje njegovo vrednost. NFT-je kupujejo in shranjujejo zbiratelji, ki upajo, da bo njihova cena zrasla. Cena teh pa raste prav zaradi povpraševanja trga. NFT-ji so dragoceni, ker vam dajejo popolno lastništvo nad izdelkom. Drugi ljudje sicer lahko prenesejo datoteko ali si ogledajo vaš izdelek ali na primer sliko, vendar niso lastniki dejanske slike.

Foto: Kolekcija “The Association” s strani NBA

NFT in šport

NFT-ji so več vredni, če so povezani s širšim projektom. Tako številni zvezdniki in športniki ustvarijo svoje NFT-je prav za svoje navijače in oboževalce. Ti z nakupom njihovih NFT-jev podprejo svoje ljubljence, ki v zameno za nakup vzpostavijo tesnejši odnos z njimi oziroma za svoje navijače pripravijo številne ugodnosti, kot so VIP druženja z njimi, posebni sedeži in vstopnice za tekme, njihova podpisana oprema, ekskluzivni promocijski izdelki … Ne samo vrhunski športniki in zvezdniki, ampak tudi globalne znamke, kot so Nike ali pa na primer NBA, so se vključile v izdelavo NFT-jev.

5. obletnica Proelium

Dne 1. 6. 2022 praznujemo peto obletnico Športne agencije Proelium. Razkrili vam bomo prvi NFT Športne agencije Proelium, za katerega se boste lahko potegovali tudi vi. Gre za izjemno delo in umetnost dveh profesionalnih športnikov. Jan in Axel Luxa sta profesionalna atleta in večkratna državna prvaka, ki smo jima zaupali poseben NFT ob naši obletnici. Kmalu vam ga razkrijemo.

Foto: Zakrit NFT