Banner Academy 543

Foto: Verona Volley

Rok Možič iztekajoče se leto ocenjuje za vrhunsko. Slovenskemu odbojkarju je uspelo praktično skoraj vse, kar si je zamisli. Z ekipo OK Merkur Maribor je osvojil naslov državnih prvakov. Na EP je s člansko reprezentanco osvojil srebro. Na EP v odbojki na mivki do 20 let je osvojil zlato. Po koncu sezone 2020/2021 je podpisal pogodbo z Verono, kjer je postal ključni igralec italijanskega prvoligaša. Možič ob tem leto zaključuje tudi kot točkovno najbolj uspešen igralec italijanskega državnega prvenstva. Seveda ne smemo pozabiti vseh priznanj in nagrad, ki so, kot pravi Rok, samo še dodatna spodbuda za naprej. Kot se glasi Rokov slogan, si vsi skupaj želimo, da bi bilo tako tudi v prihodnjem letu: #roktheworld.

Odkar si prišel v Italijo, si naredil en velik korak v svoji karieri. Kako sam gledaš na to?

“Res je, odhod v tujino je bil en velik korak v moji karieri. Vedel sem, da samostojno življenje ne bo enostavno. Vesel sem, da se trenutno znajdem dobro. Verjamem in upam, da se bo tako tudi nadaljevalo in da bomo začeli dosegati vrhunske rezultate, saj me samo to vodi naprej. Vsak trening, vsako uro in minuto poskusim dati več od sebe, da na koncu postanem eden najboljših odbojkarjev v Sloveniji in tudi na svetu.”

Kako ocenjuješ preteklo leto?

“Leto 2021 je bilo vrhunsko in ni ga še konec. Tako v prihodnjih dneh poskušam doseči čim več zmag na tekmah. Čaka nas še zadnja tekma v tej sezoni, ampak ko pogledam nazaj, je bilo res super leto. Drugo mesto s slovensko reprezentanco na evropskem prvenstvu, prvo mesto v odbojki na mivki na evropskem prvenstvu do dvajset let, državni naslov po 28 letih z mojo takratno ekipo OK Merkur Maribor, vrhunske predstave tudi v svetovni ligi, … Res je bilo veliko uspehov, a vseeno je lahko še boljše. V prihodnjih letih, predvsem pa v naslednjem letu, pričakujem še boljše rezultate in upam, da se bodo takšna leta samo še nadaljevala.”

Lahko rečemo, da ti je uspelo praktično skoraj vse, kar si si zamislil?

“Leto 2021 je bilo res vrhunsko, saj smo uspeli osvojiti vse, kar se je osvojiti dalo. Na žalost imamo malo grenkega priokusa ob spominu na srebrno medaljo z evropskega prvenstva, kjer smo si vsi želeli zlato. Zaenkrat v Veroni kažem dobre predstave. Želel bi si, da bi ekipa začela malo več zmagovati. Na leto 2021 imam res lepe spomine, ampak, kot sem rekel, ni ga še konec. Imamo še eno pomembno tekmo, zato pričakujem dobro predstavo in grem v leto 2022 z veliko motivacije in željo po doseganju še boljših rezultatov.”

Kaj si želiš za leto 2022?

“Za leto 2022 si želim, da bi ostal zdrav, brez poškodb in da bi nadaljeval s takšnimi predstavami, kot sem ji prikazoval letos. Želim si, da bi tudi naša ekipna predstava v Veroni šla na boljše in bi začeli zmagovati proti boljšim nasprotnikom. To je nek prvi cilj za klubsko ligo, nato pa seveda podobno tudi v reprezentanci. S svetovno ligo in svetovnim prvenstvom se bom srečal prvič. Želim pa si tudi, da iz dneva v dan napredujem ter da se bodo rezultati iz leta 2021 prenesli v leto 2022 in se izboljšali.”

FOTOGALERIJA 2021

Foto: Proelium

Kje so tvoje največje rezerve? Kje ti vidiš možnost za napredek?

“Veliko je še rezerv glede odbojkarske igre, na prvini servisa in sprejema, ki sta eni odločilnih. V napadu se počutim vrhunsko. Trenutno sem še vedno najboljši napadalec Italijanske lige. Najbolj pomembno je. da ostanem na realnih tleh, ko naredim nekaj dobrega. Potrebno je trenirati, veliko je še rezerv. Verjamem, da bom napredoval ter šel v leto 2022 še boljši kot igralec in človek.”

Rok, hvala in veliko zmag ti želimo tudi v letu 2022.

Prenesi izjavo
Prenesi izjavo

Foto: Verona Volley

Rok Možič iztekajoče se leto ocenjuje za vrhunsko. Slovenskemu odbojkarju je uspelo praktično skoraj vse, kar si je zamisli. Z ekipo OK Merkur Maribor je osvojil naslov državnih prvakov. Na EP je s člansko reprezentanco osvojil srebro. Na EP v odbojki na mivki do 20 let je osvojil zlato. Po koncu sezone 2020/2021 je podpisal pogodbo z Verono, kjer je postal ključni igralec italijanskega prvoligaša. Možič ob tem leto zaključuje tudi kot točkovno najbolj uspešen igralec italijanskega državnega prvenstva. Seveda ne smemo pozabiti vseh priznanj in nagrad, ki so, kot pravi Rok, samo še dodatna spodbuda za naprej. Kot se glasi Rokov slogan, si vsi skupaj želimo, da bi bilo tako tudi v prihodnjem letu: #roktheworld.

Odkar si prišel v Italijo, si naredil en velik korak v svoji karieri. Kako sam gledaš na to?

“Res je, odhod v tujino je bil en velik korak v moji karieri. Vedel sem, da samostojno življenje ne bo enostavno. Vesel sem, da se trenutno znajdem dobro. Verjamem in upam, da se bo tako tudi nadaljevalo in da bomo začeli dosegati vrhunske rezultate, saj me samo to vodi naprej. Vsak trening, vsako uro in minuto poskusim dati več od sebe, da na koncu postanem eden najboljših odbojkarjev v Sloveniji in tudi na svetu.”

Kako ocenjuješ preteklo leto?

“Leto 2021 je bilo vrhunsko in ni ga še konec. Tako v prihodnjih dneh poskušam doseči čim več zmag na tekmah. Čaka nas še zadnja tekma v tej sezoni, ampak ko pogledam nazaj, je bilo res super leto. Drugo mesto s slovensko reprezentanco na evropskem prvenstvu, prvo mesto v odbojki na mivki na evropskem prvenstvu do dvajset let, državni naslov po 28 letih z mojo takratno ekipo OK Merkur Maribor, vrhunske predstave tudi v svetovni ligi, … Res je bilo veliko uspehov, a vseeno je lahko še boljše. V prihodnjih letih, predvsem pa v naslednjem letu, pričakujem še boljše rezultate in upam, da se bodo takšna leta samo še nadaljevala.”

Lahko rečemo, da ti je uspelo praktično skoraj vse, kar si si zamislil?

“Leto 2021 je bilo res vrhunsko, saj smo uspeli osvojiti vse, kar se je osvojiti dalo. Na žalost imamo malo grenkega priokusa ob spominu na srebrno medaljo z evropskega prvenstva, kjer smo si vsi želeli zlato. Zaenkrat v Veroni kažem dobre predstave. Želel bi si, da bi ekipa začela malo več zmagovati. Na leto 2021 imam res lepe spomine, ampak, kot sem rekel, ni ga še konec. Imamo še eno pomembno tekmo, zato pričakujem dobro predstavo in grem v leto 2022 z veliko motivacije in željo po doseganju še boljših rezultatov.”

Kaj si želiš za leto 2022?

“Za leto 2022 si želim, da bi ostal zdrav, brez poškodb in da bi nadaljeval s takšnimi predstavami, kot sem ji prikazoval letos. Želim si, da bi tudi naša ekipna predstava v Veroni šla na boljše in bi začeli zmagovati proti boljšim nasprotnikom. To je nek prvi cilj za klubsko ligo, nato pa seveda podobno tudi v reprezentanci. S svetovno ligo in svetovnim prvenstvom se bom srečal prvič. Želim pa si tudi, da iz dneva v dan napredujem ter da se bodo rezultati iz leta 2021 prenesli v leto 2022 in se izboljšali.”

FOTOGALERIJA 2021

Foto: Proelium

Kje so tvoje največje rezerve? Kje ti vidiš možnost za napredek?

“Veliko je še rezerv glede odbojkarske igre, na prvini servisa in sprejema, ki sta eni odločilnih. V napadu se počutim vrhunsko. Trenutno sem še vedno najboljši napadalec Italijanske lige. Najbolj pomembno je. da ostanem na realnih tleh, ko naredim nekaj dobrega. Potrebno je trenirati, veliko je še rezerv. Verjamem, da bom napredoval ter šel v leto 2022 še boljši kot igralec in človek.”

Rok, hvala in veliko zmag ti želimo tudi v letu 2022.

Prenesi izjavo

Prenesi izjavo

sponzorstva, pridobivanje sponzorjev, sponzoriranje, mladi upi, akademija, mentorstvo, učenje, povezovanje, pomoč, športna znamka, blagovna znamka, brand, branding, izbraževanje športnikov, športna izobrazba, razvoj športnika, šport in manadžment, Izobraževanje trga, športna agencija, dualna kariera, štipendija, športna štipendija, podpora športnikom, pomoč športnikom, konec športne kariere

sponzorstva, pridobivanje sponzorjev, sponzoriranje, mladi upi, akademija, mentorstvo, učenje, povezovanje, pomoč, športna znamka, blagovna znamka, brand, branding, izbraževanje športnikov, športna izobrazba, razvoj športnika, šport in manadžment, Izobraževanje trga, športna agencija, dualna kariera, štipendija, športna štipendija, podpora športnikom, pomoč športnikom, konec športne kariere