Banner Academy 543

Foto: Proelium

Slovenski rokometni vratar Rok Zaponšek se odlično privaja na svoj nov klub HC Kriens-Luzern ter na novo državo. Rok je spregovoril o tem, da jim v klubu ne manjka poškodb, da so pa, ne glede na vse izzive, na dobri poti do boljših rezultatov. Z odličnimi obrambami je potrdil dejstvo, da je bil v klub pripeljan kot vodja in velika okrepitev.

Verjame, da bo šlo vse še na boljše

Vratar HC Kriens-Luzerna je bil s sprejemom v svojo novo ekipo zelo zadovoljen. V novo okolje se je vključil brez težav, še posebej zato, ker je sporazumevanje veliko lažje kot v preteklem letu v Franciji. “V novem klubu sem že dobre 4 mesece in moram reči, da sem se odlično vključil v ekipo. Vlada dobro vzdušje in res so me dobro sprejeli. Lažje je bilo že zaradi jezika, ker vsi v klubu in v Švici nasploh govorijo angleško, z nemščino pa tudi nimam prevelikih težav, ker že dosti razumem in se lahko normalno sporazumevam. Zaenkrat je super, moram reči, da sem zelo zadovoljen. Lepo je in upam, da bo šlo samo še na boljše.”

Poškodb ne manjka

Rokova ekipa letošnje sezone ni otvorila najbolje, saj so njihovi najboljši igralci utrpeli precej poškodb. “Sezono smo začeli rezultatsko veliko slabše, kot smo to načrtovali oziroma pričakovali. Dejstvo pa je, da so imeli soigralci veliko poškodb. Zadnjo tekmo pa smo zmagali proti odličnemu Zürichu, ki se nahaja tik pod vrhom lestvice.” Rok pravi, da bodo imeli zelo močno ekipo, ko bo zbrana najboljša postava. “Na žalost je v športu vedno prisoten ta dejavnik poškodb, zato upam, da smo bonus velikih poškodb letos že porabili in da nas bo to sezono od zdaj naprej spremljala sreča. V popolni postavi imamo na vseh pozicijah po dva ali tri zelo močne igralce. Cilj našega kluba je dobiti vsaj eno lovoriko, bodisi pokalno bodisi državni naslov. Upajmo, da nas bodo poškodbe zaobšle, da bomo dobro trenirali in tako uspeli pri doseganju našega cilja.”

FOTO: Hardy Konzelmann

Kar 47 odstotna uspešnost med vratnicami na zadnji tekmi

Slovenski rokometni vratar pravi, da vsakodnevno analizira igralce nasprotnih ekip. Tudi to je bil eden izmed dejavnikov, da je na zadnji tekmi branil odlično in bil z osemnajstimi obrambami ob kar 47 odstotni uspešnosti razglašen kot MVP. “Sigurno je dober občutek, ko dobro braniš in ekipi pomagaš s svojimi obrambami do zmage. Dejstvo je, da z vsako menjavo ekipe menjaš tudi obrambo in sistem pred sabo. Tako potrebuješ nekaj časa, da se prilagodiš na ligo. Počasi sem že spoznal vse igralce v tej ligi in z vsakim novim krogom mi je lažje,” pravi vratar. Rok vsakodnevno spremlja in analizira igralce ostalih ekip. “Brez tega v današnjem rokometu ne gre. Na začetku sezone nisem niti imel dovolj posnetkov, da bi predvidel, kako nasprotniki razmišljajo in kako v različnih situacijah reagirajo. Zdaj se je z nekaj krogi nabralo dovolj materiala, da naredim podrobne video analize. S tem sem bolje spoznal tudi našo obrambo in reakcije soigralcev. Sodelujem tudi z vratarskim trenerjem iz Slovenije – Aljažem Pavličem, ki je trener vratarjev v slovenski mladinski reprezentanci in v Rokometnem klubu Škofja Loka. Z njim pred vsako tekmo narediva podrobno video analizo igre. Potem se preko Zoom-a slišiva ter se dogovoriva o strategiji za vsakega strelca posebej. Res se odlično ujameva, kar kažejo tudi rezultati. Upam, da je bila zadnja tekma neka prelomnica in da bo šlo zdaj samo še navzgor. Lahko rečem, da sem s svojimi obrambami zadovoljen. Vem, da so velike rezerve, še posebej v uigranosti z ekipo. Mislim, da mi bo z vsako tekmo lažje. Ko se stvari postavijo tako, kot se morajo, bomo igrali tako, kot moramo in kot se od nas pričakuje.”

Foto: Proelium

Jezik jima ni več problem

Rok se s svojo ženo, vsakodnevno uči nemškega jezika. Prav to je bila tema tudi v enem izmed naših zadnjih intervjujev. Zdaj pravi, da mu gre že veliko bolje. “Kar se učenja oziroma znanja tujega jezika tiče, moram reči, da sva kar zadovoljna, ker se že lahko sporazumevava z ostalimi ljudmi v nemščini. Dejstvo je, da še delava napake, ampak je sigurno viden napredek. Je pa lažje kot v Franciji, ker je francoščina veliko težja. Mislim, da se bo v roku pol leta možno z nama veliko več pogovoriti tudi v nemščini (smeh). Tudi selitev je dobro potekala. Žena ima službo v fitnes centru tukaj že od 1. maja. V Franciji je bilo praktično nemogoče dobiti zaposlitev za njo. Je kineziologinja in zaključuje manualno akademijo. Iščeva tudi možnosti za naprej. Zaenkrat pa je res super, saj zaradi svoje službe zelo hitro napreduje v nemščini. V Švici je res veliko možnosti za dobro življenje. Zaenkrat sva res brez pripomb.”

Foto: Proelium

Slovenski rokometni vratar Rok Zaponšek se odlično privaja na svoj nov klub HC Kriens-Luzern ter na novo državo. Rok je spregovoril o tem, da jim v klubu ne manjka poškodb, da so pa, ne glede na vse izzive, na dobri poti do boljših rezultatov. Z odličnimi obrambami je potrdil dejstvo, da je bil v klub pripeljan kot vodja in velika okrepitev.

Verjame, da bo šlo vse še na boljše

Vratar HC Kriens-Luzerna je bil s sprejemom v svojo novo ekipo zelo zadovoljen. V novo okolje se je vključil brez težav, še posebej zato, ker je sporazumevanje veliko lažje kot v preteklem letu v Franciji. “V novem klubu sem že dobre 4 mesece in moram reči, da sem se odlično vključil v ekipo. Vlada dobro vzdušje in res so me dobro sprejeli. Lažje je bilo že zaradi jezika, ker vsi v klubu in v Švici nasploh govorijo angleško, z nemščino pa tudi nimam prevelikih težav, ker že dosti razumem in se lahko normalno sporazumevam. Zaenkrat je super, moram reči, da sem zelo zadovoljen. Lepo je in upam, da bo šlo samo še na boljše.”

Poškodb ne manjka

Rokova ekipa letošnje sezone ni otvorila najbolje, saj so njihovi najboljši igralci utrpeli precej poškodb. “Sezono smo začeli rezultatsko veliko slabše, kot smo to načrtovali oziroma pričakovali. Dejstvo pa je, da so imeli soigralci veliko poškodb. Zadnjo tekmo pa smo zmagali proti odličnemu Zürichu, ki se nahaja tik pod vrhom lestvice.” Rok pravi, da bodo imeli zelo močno ekipo, ko bo zbrana najboljša postava. “Na žalost je v športu vedno prisoten ta dejavnik poškodb, zato upam, da smo bonus velikih poškodb letos že porabili in da nas bo to sezono od zdaj naprej spremljala sreča. V popolni postavi imamo na vseh pozicijah po dva ali tri zelo močne igralce. Cilj našega kluba je dobiti vsaj eno lovoriko, bodisi pokalno bodisi državni naslov. Upajmo, da nas bodo poškodbe zaobšle, da bomo dobro trenirali in tako uspeli pri doseganju našega cilja.”

FOTO: Hardy Konzelmann

Kar 47 odstotna uspešnost med vratnicami na zadnji tekmi

Slovenski rokometni vratar pravi, da vsakodnevno analizira igralce nasprotnih ekip. Tudi to je bil eden izmed dejavnikov, da je na zadnji tekmi branil odlično in bil z osemnajstimi obrambami ob kar 47 odstotni uspešnosti razglašen kot MVP. “Sigurno je dober občutek, ko dobro braniš in ekipi pomagaš s svojimi obrambami do zmage. Dejstvo je, da z vsako menjavo ekipe menjaš tudi obrambo in sistem pred sabo. Tako potrebuješ nekaj časa, da se prilagodiš na ligo. Počasi sem že spoznal vse igralce v tej ligi in z vsakim novim krogom mi je lažje,” pravi vratar. Rok vsakodnevno spremlja in analizira igralce ostalih ekip. “Brez tega v današnjem rokometu ne gre. Na začetku sezone nisem niti imel dovolj posnetkov, da bi predvidel, kako nasprotniki razmišljajo in kako v različnih situacijah reagirajo. Zdaj se je z nekaj krogi nabralo dovolj materiala, da naredim podrobne video analize. S tem sem bolje spoznal tudi našo obrambo in reakcije soigralcev. Sodelujem tudi z vratarskim trenerjem iz Slovenije – Aljažem Pavličem, ki je trener vratarjev v slovenski mladinski reprezentanci in v Rokometnem klubu Škofja Loka. Z njim pred vsako tekmo narediva podrobno video analizo igre. Potem se preko Zoom-a slišiva ter se dogovoriva o strategiji za vsakega strelca posebej. Res se odlično ujameva, kar kažejo tudi rezultati. Upam, da je bila zadnja tekma neka prelomnica in da bo šlo zdaj samo še navzgor. Lahko rečem, da sem s svojimi obrambami zadovoljen. Vem, da so velike rezerve, še posebej v uigranosti z ekipo. Mislim, da mi bo z vsako tekmo lažje. Ko se stvari postavijo tako, kot se morajo, bomo igrali tako, kot moramo in kot se od nas pričakuje.”

Foto: Proelium

Jezik jima ni več problem

Rok se s svojo ženo, vsakodnevno uči nemškega jezika. Prav to je bila tema tudi v enem izmed naših zadnjih intervjujev. Zdaj pravi, da mu gre že veliko bolje. “Kar se učenja oziroma znanja tujega jezika tiče, moram reči, da sva kar zadovoljna, ker se že lahko sporazumevava z ostalimi ljudmi v nemščini. Dejstvo je, da še delava napake, ampak je sigurno viden napredek. Je pa lažje kot v Franciji, ker je francoščina veliko težja. Mislim, da se bo v roku pol leta možno z nama veliko več pogovoriti tudi v nemščini (smeh). Tudi selitev je dobro potekala. Žena ima službo v fitnes centru tukaj že od 1. maja. V Franciji je bilo praktično nemogoče dobiti zaposlitev za njo. Je kineziologinja in zaključuje manualno akademijo. Iščeva tudi možnosti za naprej. Zaenkrat pa je res super, saj zaradi svoje službe zelo hitro napreduje v nemščini. V Švici je res veliko možnosti za dobro življenje. Zaenkrat sva res brez pripomb.”

sponzorstva, pridobivanje sponzorjev, sponzoriranje, mladi upi, akademija, mentorstvo, učenje, povezovanje, pomoč, športna znamka, blagovna znamka, brand, branding, izbraževanje športnikov, športna izobrazba, razvoj športnika, šport in manadžment, Izobraževanje trga, športna agencija, dualna kariera, štipendija, športna štipendija, podpora športnikom, pomoč športnikom, konec športne kariere

sponzorstva, pridobivanje sponzorjev, sponzoriranje, mladi upi, akademija, mentorstvo, učenje, povezovanje, pomoč, športna znamka, blagovna znamka, brand, branding, izbraževanje športnikov, športna izobrazba, razvoj športnika, šport in manadžment, Izobraževanje trga, športna agencija, dualna kariera, štipendija, športna štipendija, podpora športnikom, pomoč športnikom, konec športne kariere

sponzorstva, pridobivanje sponzorjev, sponzoriranje, mladi upi, akademija, mentorstvo, učenje, povezovanje, pomoč, športna znamka, blagovna znamka, brand, branding, izbraževanje športnikov, športna izobrazba, razvoj športnika, šport in manadžment, Izobraževanje trga, športna agencija, dualna kariera, štipendija, športna štipendija, podpora športnikom, pomoč športnikom, konec športne kariere