Banner Academy 543

Foto: Proelium

Slovensko odbojkarsko reprezentanco v soboto čaka polfinalna tekma na evropskem prvenstvu v odbojki. Ob 17:30 bo njihov nasprotnik domača reprezentanca Poljske. S Petrom Možičem smo se pogovarjali o tem, kako težek nasprotnik so Poljaki ter na drugi strani kako on vidi Rokovo vlogo v reprezentanci.

Peter Možič je prepričan, da je pred Slovenci najtežja tekma na dosedanjem delu evropskega prvenstva. “To je po mojem najtežja tekma do sedaj za slovensko reprezentanco. Čeprav v Bolgariji tudi nismo bili doma, ampak nismo bili tako na “tujem” kot bomo sedaj. Prednost domačega igrišča je za Poljake seveda velika prednost. Moramo pa vedeti, da je reprezentanca Poljske zelo kvalitetna. Pri Čehih nam je bilo jasno, da so fantje iz domače lige z manj izkušnjami, medtem ko Poljaki z igralcem kot je Wilfredo León, ki je najbolj plačana odbojkarska faca na svetu, z eniKubiakom, ki igra res kot prerojen, da ne naštevam ostalih zvednikov ... Se pravi, oni imajo kvaliteto ter posebneža na trenerski klopi, ki pa je vedno znova dokazal, da lahko zmaguje. Ta dvorana mu je domača. Tako da, to bo eno najtežje delo, ki se nam je lahko zgodilo, hkrati pa bo tudi super izziv. Imeti pred sabo nekaj, kar ljudje vedno proglašajo kot nemogoče  To je največ kar lahko narediš – da narediš nemogočo stvar mogočo. To je velik korak za našo ekipo. Brez nadaljnega so favoriti Poljaki. Kot nek “underdog” gremo od spodaj in zbiramo točko po točko. Če lahko damo eno, zakaj ne bi dali dve in na koncu prideš do dvajset. Pri dvajset pa je že panika ne glede, da imaš za sabo publiko.”

In kako Peter vidi Rokovo vlogo v ekipi? “Rok je sedaj v neki taki vlogi, v kateri sem bil jaz celo življenje. Vedno znova si Joker. Čakajo na katerem delovnem mestu se bo zgodila neka napaka. Mogoče utrujenost, neko stanje, kjer bi Rok pomagal Tinetu in Klemnu, da si spočijeta. Tisto je pomembno, ko vstopi v igro. Na žalost minutaža je takšna kot je in treba jo je izkoristit. Rok je dokazal, da to lahko naredi in to tudi pričakujemo od njega. Ali je on tam na igrišču ali je ob igrišču, on daje svojo energijo. Če bomo mi na pravi poti, če pripeljemo to do finala, bogdaj tisto zlato, ki je visoko in daleč, ampak korak po korak, točko po točko. Dajmo verjet, zaupati pubecom in počasi se ogrevamo za finale.”

Foto: Proelium

Slovensko odbojkarsko reprezentanco v soboto čaka polfinalna tekma na evropskem prvenstvu v odbojki. Ob 17:30 bo njihov nasprotnik domača reprezentanca Poljske. S Petrom Možičem smo se pogovarjali o tem, kako težek nasprotnik so Poljaki ter na drugi strani kako on vidi Rokovo vlogo v reprezentanci.

Peter Možič je prepričan, da je pred Slovenci najtežja tekma na dosedanjem delu evropskega prvenstva. “To je po mojem najtežja tekma do sedaj za slovensko reprezentanco. Čeprav v Bolgariji tudi nismo bili doma, ampak nismo bili tako na “tujem” kot bomo sedaj. Prednost domačega igrišča je za Poljake seveda velika prednost. Moramo pa vedeti, da je reprezentanca Poljske zelo kvalitetna. Pri Čehih nam je bilo jasno, da so fantje iz domače lige z manj izkušnjami, medtem ko Poljaki z igralcem kot je Wilfredo León, ki je najbolj plačana odbojkarska faca na svetu, z eniKubiakom, ki igra res kot prerojen, da ne naštevam ostalih zvednikov ... Se pravi, oni imajo kvaliteto ter posebneža na trenerski klopi, ki pa je vedno znova dokazal, da lahko zmaguje. Ta dvorana mu je domača. Tako da, to bo eno najtežje delo, ki se nam je lahko zgodilo, hkrati pa bo tudi super izziv. Imeti pred sabo nekaj, kar ljudje vedno proglašajo kot nemogoče  To je največ kar lahko narediš – da narediš nemogočo stvar mogočo. To je velik korak za našo ekipo. Brez nadaljnega so favoriti Poljaki. Kot nek “underdog” gremo od spodaj in zbiramo točko po točko. Če lahko damo eno, zakaj ne bi dali dve in na koncu prideš do dvajset. Pri dvajset pa je že panika ne glede, da imaš za sabo publiko.”

In kako Peter vidi Rokovo vlogo v ekipi? “Rok je sedaj v neki taki vlogi, v kateri sem bil jaz celo življenje. Vedno znova si Joker. Čakajo na katerem delovnem mestu se bo zgodila neka napaka. Mogoče utrujenost, neko stanje, kjer bi Rok pomagal Tinetu in Klemnu, da si spočijeta. Tisto je pomembno, ko vstopi v igro. Na žalost minutaža je takšna kot je in treba jo je izkoristit. Rok je dokazal, da to lahko naredi in to tudi pričakujemo od njega. Ali je on tam na igrišču ali je ob igrišču, on daje svojo energijo. Če bomo mi na pravi poti, če pripeljemo to do finala, bogdaj tisto zlato, ki je visoko in daleč, ampak korak po korak, točko po točko. Dajmo verjet, zaupati pubecom in počasi se ogrevamo za finale.”

sponzorstva, pridobivanje sponzorjev, sponzoriranje, mladi upi, akademija, mentorstvo, učenje, povezovanje, pomoč, športna znamka, blagovna znamka, brand, branding, izbraževanje športnikov, športna izobrazba, razvoj športnika, šport in manadžment, Izobraževanje trga, športna agencija, dualna kariera, štipendija, športna štipendija, podpora športnikom, pomoč športnikom, konec športne kariere

sponzorstva, pridobivanje sponzorjev, sponzoriranje, mladi upi, akademija, mentorstvo, učenje, povezovanje, pomoč, športna znamka, blagovna znamka, brand, branding, izbraževanje športnikov, športna izobrazba, razvoj športnika, šport in manadžment, Izobraževanje trga, športna agencija, dualna kariera, štipendija, športna štipendija, podpora športnikom, pomoč športnikom, konec športne kariere