Banner Academy 543

Foto: GO4GOAL

Naš mladi teniški igralec Maj Premzl se je v preteklih tednih mudil in zmagoval na turnirjih na Cipru in v Vrsarju. Sam pravi, da je z igro in s svojimi predstavami zadovoljen. Čez dva tedna ga že čaka nov turnir na Slovaškem. Maj nam je zaupal podrobnosti o dogajanju v preteklih tednih in njegovih planih in ciljih za naprej.

Pretekli tedni izjemno uspešni

Maj Premzl je bil v preteklih tednih konstanto v pogonu. Igral je na Cipru in na Hrvaškem, kjer je dosegel kar nekaj dobrih rezultatov. “V zadnjem mesecu sem bil prva dva tedna na Cipru. Prvi teden v Limassolu, drugi teden v Nicosiji. Na prvem turnirju, ki je bil tretjega ranga, sem osvojil dvojice z Italijanom, proti kateremu sem nato izgubil posamično v četrtfinalu. Drugi teden pa sem igral polfinale posamično, kjer sem izgubil s končnim zmagovalcem, dvojice pa sva prvi krog predala zaradi bolezni partnerja. Takoj, ko sem prišel domov s Cipra, sem šel na kvalifikacije v Vrsar, kjer je bil turnir prvega ranga. Po treh zmagah v kvalifikacijah sem se uvrstil v glavni del turnirja, kjer sem prvi krog igral proti trenutno najboljšemu Italijanu. On je pred Vrsarjem igral v finale turnirja prvega ranga v Španiji. Prvi krog sem zmagal s 7:5 in 6:4. Drugi krog sem igral proti najboljše rangiranemu Portugalcu in zmagal s 7:6, 3:6, 6:2. Tretji krog pa sem na žalost izgubil proti Hrvatu s 6:7 in 2:6.”

Foto: Maj Premzl osebni arhiv

Osvojili teniško ligo do 18 let

Po dolgih treh tednih se je mariborski tenisač vrnil domov in brez pavze nadaljeval v visokem ritmu. Za vikend je namreč odigral še finale lige do 18 let. Skupaj z ŽTK Maribor so znova postali državni prvaki. “V bistvu sem šele po treh tednih prišel domov in sem bil od vseh tekem in potovanj pošteno izmučen. Čez vikend sem doma odigral še polfinale in finale lige do 18 let. Prvi dan smo brez težav zmagali že po vseh posameznih tekmah s 5:0 in dvojic sploh nismo igrali, saj je bilo že vse odločeno. Posamično tekmo sem zmagal s 7:5 in 6:0. Drugi dan v finalu smo imeli rezultat po vseh posamičnih tekmah 3:2, saj smo vsi fantje brez težav zmagali, punci pa sta na žalost izgubili, zato so potem odločale mešane dvojice. Igral sem s Pio Petelinšek in sva zmagala s 6:3 in 6:2. Potem smo samo še čakali, da se konča druga tekma dvojic. Takrat smo že vedeli, da smo zmagali.”

Foto: Maj Premzl osebni arhiv

Cilji za naprej jasno postavljeni

Maj ima pred novim turnirjem na Slovaškem kratek dvotedenski premor. Kot sam pravi, bo poskusil ohraniti dobro formo. “Zadovoljen sem s svojo igro. Dobro sem igral na posamičnih tekmah, prav tako pa sem s svojimi partnerji v dvojicah odlično zaključeval sete. Želim si, da bi tako nadaljeval. Moji cilji za prihajajoče tedne so, da obdržim dobro formo in se hkrati regeneriram. Pripravljamo se tudi na turnir, ki bo čez 2 tedna na Slovaškem. Seveda tudi tukaj ciljam na zmago, s katero bi zagotovo dobil še dodatno motivacijo za nadaljevanje sezone.”

Naša ekipa želi Maju čim boljšo regeneracijo in čim več novih zmag.

Foto: GO4GOAL

Naš mladi teniški igralec Maj Premzl se je v preteklih tednih mudil in zmagoval na turnirjih na Cipru in v Vrsarju. Sam pravi, da je z igro in s svojimi predstavami zadovoljen. Čez dva tedna ga že čaka nov turnir na Slovaškem. Maj nam je zaupal podrobnosti o dogajanju v preteklih tednih in njegovih planih in ciljih za naprej.

Pretekli tedni izjemno uspešni

Maj Premzl je bil v preteklih tednih konstanto v pogonu. Igral je na Cipru in na Hrvaškem, kjer je dosegel kar nekaj dobrih rezultatov. “V zadnjem mesecu sem bil prva dva tedna na Cipru. Prvi teden v Limassolu, drugi teden v Nicosiji. Na prvem turnirju, ki je bil tretjega ranga, sem osvojil dvojice z Italijanom, proti kateremu sem nato izgubil posamično v četrtfinalu. Drugi teden pa sem igral polfinale posamično, kjer sem izgubil s končnim zmagovalcem, dvojice pa sva prvi krog predala zaradi bolezni partnerja. Takoj, ko sem prišel domov s Cipra, sem šel na kvalifikacije v Vrsar, kjer je bil turnir prvega ranga. Po treh zmagah v kvalifikacijah sem se uvrstil v glavni del turnirja, kjer sem prvi krog igral proti trenutno najboljšemu Italijanu. On je pred Vrsarjem igral v finale turnirja prvega ranga v Španiji. Prvi krog sem zmagal s 7:5 in 6:4. Drugi krog sem igral proti najboljše rangiranemu Portugalcu in zmagal s 7:6, 3:6, 6:2. Tretji krog pa sem na žalost izgubil proti Hrvatu s 6:7 in 2:6.”

Foto: Maj Premzl osebni arhiv

Osvojili teniško ligo do 18 let

Po dolgih treh tednih se je mariborski tenisač vrnil domov in brez pavze nadaljeval v visokem ritmu. Za vikend je namreč odigral še finale lige do 18 let. Skupaj z ŽTK Maribor so znova postali državni prvaki. “V bistvu sem šele po treh tednih prišel domov in sem bil od vseh tekem in potovanj pošteno izmučen. Čez vikend sem doma odigral še polfinale in finale lige do 18 let. Prvi dan smo brez težav zmagali že po vseh posameznih tekmah s 5:0 in dvojic sploh nismo igrali, saj je bilo že vse odločeno. Posamično tekmo sem zmagal s 7:5 in 6:0. Drugi dan v finalu smo imeli rezultat po vseh posamičnih tekmah 3:2, saj smo vsi fantje brez težav zmagali, punci pa sta na žalost izgubili, zato so potem odločale mešane dvojice. Igral sem s Pio Petelinšek in sva zmagala s 6:3 in 6:2. Potem smo samo še čakali, da se konča druga tekma dvojic. Takrat smo že vedeli, da smo zmagali.”

Foto: Maj Premzl osebni arhiv

Cilji za naprej jasno postavljeni

Maj ima pred novim turnirjem na Slovaškem kratek dvotedenski premor. Kot sam pravi, bo poskusil ohraniti dobro formo. “Zadovoljen sem s svojo igro. Dobro sem igral na posamičnih tekmah, prav tako pa sem s svojimi partnerji v dvojicah odlično zaključeval sete. Želim si, da bi tako nadaljeval. Moji cilji za prihajajoče tedne so, da obdržim dobro formo in se hkrati regeneriram. Pripravljamo se tudi na turnir, ki bo čez 2 tedna na Slovaškem. Seveda tudi tukaj ciljam na zmago, s katero bi zagotovo dobil še dodatno motivacijo za nadaljevanje sezone.”

Naša ekipa želi Maju čim boljšo regeneracijo in čim več novih zmag.