Banner Academy 543

Foto: Proelium

Maks Perčič se seli na Finsko. Maks je podpisal pogodbo s klubom Kiekko-Espoo. 17-letni Perčič bo v ekipi U20 igral v ligi, ki velja za eno izmed najmočnejših mladinskih lig na svetu. Perčič je podpisal pogodbo za eno sezono.

Spomnimo. Maks Perčič je lani skupaj s HDD Jesenice s člani osvojil naslov državnega prvaka. Maks je dobre predstave kazal tudi v reprezentanci, kjer je prišel na radar marsikaterega kluba. Prvega avgusta je tako odšel na preizkušnjo na Finsko z željo, da se pokaže in da bi klub lahko računal nanj v naslednji sezoni v ekipi U20. Maks se je tako dobro izkazal, da klub ni želel čakati eno leto. Z Maksom so takoj podpisali pogodbo že za prihajajočo sezono.

Maks Perčič, hokejist: “Igral bom prvo ligo U20. Priložnost je zame res ogromna. Nisem mislil, da bodo me zadržali. Seveda zmeraj upaš na najboljše. Jaz bom poizkusil to priložnost maksimalno izkoristiti. Vsak trening in tekma je zame priložnost, da napredujem in da me vedno več ljudi opazi. Ta klub je zame res ena dobra odskočna deska do članske lige. Samo v naši ekipi je več kot 30 igralcev. Konkurenca je res izjemna, kar pomeni, da me bo silila, da bom sam še boljši. Res ogromno treniramo. Tudi tekem je ogromno. Je zelo hitra igra, vse skupaj je res na visokem nivoju. Živel bom pri družini, ki ima enega mladega hokejista. Oče je nekdanji hokejist. Mislim, da je vse skupaj narejeno tako, da imam odlične možnosti za napredek. Veselim se nove sezone.”

Perčič dodaja, da so k njegovemu odhodu pripomogle dobre igre v reprezentančnem dresu (selekciji U18, U20) ter dobro izkoriščene priložnosti v dresu Jesenic. Tudi njegov oče Kristijan je vesel, da se Maks seli na Finsko.

Kristijan Perčič: “Predpostavljamo, da če bo igral s sebi enakovrednimi in res dobrimi igralci, je to zanj dobra izbira. Igra je hitrejša, fizično so boljši in taktično je igra res dobra. Lani po odhodu v Nemčijo je bilo vse super, dokler ni prišlo do zaprtja. Potem je Maks prišel v Slovenijo in treniral v Celju. Sledil je prestop na Jesenice, kjer nismo pričakovali takšnih priložnosti v prvi ekipi. Priložnosti je dobro izkoristil. Po koncu sezone smo šli najprej v Olimpijo, kjer je nekaj časa treniral. Tudi v reprezentanci se je izkazal. Maksu se je nato pokazala možnost, da se pokaže na Finskem. Iskreno res nismo pričakovali, da bo ostal. Očitno jim odgovarja tudi za ekipo U20. Na prvih tekmah se je že izkazal. Mislim, da je to prava pot. Je pa vse skupaj na njem, da to potrdi in se dokaže v novem okolju. Mi bomo vsekakor navijali zanj.”

Foto: Proelium

Maks Perčič se seli na Finsko. Maks je podpisal pogodbo s klubom Kiekko-Espoo. 17-letni Perčič bo v ekipi U20 igral v ligi, ki velja za eno izmed najmočnejših mladinskih lig na svetu. Perčič je podpisal pogodbo za eno sezono.

Spomnimo. Maks Perčič je lani skupaj s HDD Jesenice s člani osvojil naslov državnega prvaka. Maks je dobre predstave kazal tudi v reprezentanci, kjer je prišel na radar marsikaterega kluba. Prvega avgusta je tako odšel na preizkušnjo na Finsko z željo, da se pokaže in da bi klub lahko računal nanj v naslednji sezoni v ekipi U20. Maks se je tako dobro izkazal, da klub ni želel čakati eno leto. Z Maksom so takoj podpisali pogodbo že za prihajajočo sezono.

Maks Perčič, hokejist: “Igral bom prvo ligo U20. Priložnost je zame res ogromna. Nisem mislil, da bodo me zadržali. Seveda zmeraj upaš na najboljše. Jaz bom poizkusil to priložnost maksimalno izkoristiti. Vsak trening in tekma je zame priložnost, da napredujem in da me vedno več ljudi opazi. Ta klub je zame res ena dobra odskočna deska do članske lige. Samo v naši ekipi je več kot 30 igralcev. Konkurenca je res izjemna, kar pomeni, da me bo silila, da bom sam še boljši. Res ogromno treniramo. Tudi tekem je ogromno. Je zelo hitra igra, vse skupaj je res na visokem nivoju. Živel bom pri družini, ki ima enega mladega hokejista. Oče je nekdanji hokejist. Mislim, da je vse skupaj narejeno tako, da imam odlične možnosti za napredek. Veselim se nove sezone.”

Perčič dodaja, da so k njegovemu odhodu pripomogle dobre igre v reprezentančnem dresu (selekciji U18, U20) ter dobro izkoriščene priložnosti v dresu Jesenic. Tudi njegov oče Kristijan je vesel, da se Maks seli na Finsko.

Kristijan Perčič: “Predpostavljamo, da če bo igral s sebi enakovrednimi in res dobrimi igralci, je to zanj dobra izbira. Igra je hitrejša, fizično so boljši in taktično je igra res dobra. Lani po odhodu v Nemčijo je bilo vse super, dokler ni prišlo do zaprtja. Potem je Maks prišel v Slovenijo in treniral v Celju. Sledil je prestop na Jesenice, kjer nismo pričakovali takšnih priložnosti v prvi ekipi. Priložnosti je dobro izkoristil. Po koncu sezone smo šli najprej v Olimpijo, kjer je nekaj časa treniral. Tudi v reprezentanci se je izkazal. Maksu se je nato pokazala možnost, da se pokaže na Finskem. Iskreno res nismo pričakovali, da bo ostal. Očitno jim odgovarja tudi za ekipo U20. Na prvih tekmah se je že izkazal. Mislim, da je to prava pot. Je pa vse skupaj na njem, da to potrdi in se dokaže v novem okolju. Mi bomo vsekakor navijali zanj.”