Banner Academy 543

Foto: Proelium

Mariborski hokejist Maks Perčič se prihodnje leto seli v Ameriko, kjer bo najprej igral v mladinski hokejski ligi. Leto kasneje pa ga že čaka vpis na Michigan Tech University in tamkajšnja liga. Svoje cilje niza postopoma, saj sam pravi, da mora najprej dokončati sezono na Finskem in uspešno opraviti maturo. Z Maksom smo poklepetali o njegovih pričakovanjih in ciljih.

Kakšni so občutki ob dogovoru z ameriško univerzo za igranje v D1 ligi? Je to prvi korak do uresničitve sanj?
“Občutki so res super. Verjamem, da bo to nekaj najlepših let mojega življenja. Je pa to zagotovo tudi en velik korak proti uresničitvi mojih sanj.”

Univerzi se boš pridružil šele leta 2024. Kakšni so načrti za letos ter prihodnje leto?
“Z letom 2022 zaključujem sezono na Finskem. Prihodnje leto se bom preselil v prvo mladinsko ameriško ligo USHL, kjer bom igral za eno od ekip, ki me bo poleti izbrala na USHL draft-u. V letu 2024 bo potem končno čas za ligo na univerzi.”

Kmalu boš res na drugem koncu sveta, veliko dlje od doma v primerjavi s Finsko. Si pripravljen na to?
“Pot v Ameriko je že dolgo v planu. Kar dolgo časa je bila moja želja, da se odpravim čez lužo. Na življenje izven Slovenije sem že navajen in verjamem, da s tem ne bo težav.”

Se že poznaš s kakšnim od igralcev v Ameriki?
“Ja, kar nekaj igralcev poznam iz mladinske in “college” lige. Eden izmed mojih soigralcev s Finske bo na isti univerzi kot jaz. Predstavljam si, da bo tamkajšnje življenje kar zanimivo in zabavno. Vsekakor pa se že veselim novih prijateljstev in poznanstev.”

Kakšni so cilji za igranje v Ameriki?
“Potrebno je iti korak za korakom. Prvi cilji so, da uspešno odigram letošnje leto na Finskem in uspešno opravim maturo. Vesel sem, da imam veliko vlogo v mladinski ligi. Ko igraš v prvem letu na univerzi, se boriš za tistih nekaj minut na tekmo. Po 4 letih na univerzi si želim doseči tak nivo igre, da bom opažen s strani katere izmed dobrih ekip iz Amerike ali Evrope. Cilj po ligi na univerzi je profesionalno igrati v najmočnejših ligah po svetu.”

Pred kratkim si bil na reprezentančni akciji. Kako to? Kakšno je stanje v reprezentanci?
“Približno teden dni nazaj smo imeli priprave na reprezentančnem kampu U20, kjer smo odigrali 3 prijateljske tekme z Italijani, Madžari in Francozi. Pripravljamo se na svetovno prvenstvo, ki bo v decembru. Igrali bomo drugo najmočnejšo divizijo, ker smo se lani z nekaj sreče zaradi odstopa Belorusov uvrstili v višjo divizijo. Letos se odpravljamo tja, da dosežemo čim višji rezultat. Igrali bomo proti Norvežanom, Dancem, Francozom, Madžarom in Kazahstancem. Pričakujemo res težke tekme, saj so ekipe veliko močnejše kot lani.”

Kakšna so tvoja pričakovanja pred svetovnim prvenstvom? Kakšno vlogo pričakuješ?
“Moja vloga v reprezentanci U20 bo kar velika. Ekipi bom pomagal na in izven ledu po svojih najboljših močeh. Svetovnega prvenstva se izredno veselim. Verjamem, da lahko kot ekipa pokažemo res dobro igro in tako veliko dosežemo.”

Naša ekipa želi Maksu veliko uspeha pri doseganju njegovih zastavljenih ciljev.

Foto: Proelium

Mariborski hokejist Maks Perčič se prihodnje leto seli v Ameriko, kjer bo najprej igral v mladinski hokejski ligi. Leto kasneje pa ga že čaka vpis na Michigan Tech University in tamkajšnja liga. Svoje cilje niza postopoma, saj sam pravi, da mora najprej dokončati sezono na Finskem in uspešno opraviti maturo. Z Maksom smo poklepetali o njegovih pričakovanjih in ciljih.

Kakšni so občutki ob dogovoru z ameriško univerzo za igranje v D1 ligi? Je to prvi korak do uresničitve sanj?
“Občutki so res super. Verjamem, da bo to nekaj najlepših let mojega življenja. Je pa to zagotovo tudi en velik korak proti uresničitvi mojih sanj.”

Univerzi se boš pridružil šele leta 2024. Kakšni so načrti za letos ter prihodnje leto?
“Z letom 2022 zaključujem sezono na Finskem. Prihodnje leto se bom preselil v prvo mladinsko ameriško ligo USHL, kjer bom igral za eno od ekip, ki me bo poleti izbrala na USHL draft-u. V letu 2024 bo potem končno čas za ligo na univerzi.”

Kmalu boš res na drugem koncu sveta, veliko dlje od doma v primerjavi s Finsko. Si pripravljen na to?
“Pot v Ameriko je že dolgo v planu. Kar dolgo časa je bila moja želja, da se odpravim čez lužo. Na življenje izven Slovenije sem že navajen in verjamem, da s tem ne bo težav.”

Se že poznaš s kakšnim od igralcev v Ameriki?
“Ja, kar nekaj igralcev poznam iz mladinske in “college” lige. Eden izmed mojih soigralcev s Finske bo na isti univerzi kot jaz. Predstavljam si, da bo tamkajšnje življenje kar zanimivo in zabavno. Vsekakor pa se že veselim novih prijateljstev in poznanstev.”

Kakšni so cilji za igranje v Ameriki?
“Potrebno je iti korak za korakom. Prvi cilji so, da uspešno odigram letošnje leto na Finskem in uspešno opravim maturo. Vesel sem, da imam veliko vlogo v mladinski ligi. Ko igraš v prvem letu na univerzi, se boriš za tistih nekaj minut na tekmo. Po 4 letih na univerzi si želim doseči tak nivo igre, da bom opažen s strani katere izmed dobrih ekip iz Amerike ali Evrope. Cilj po ligi na univerzi je profesionalno igrati v najmočnejših ligah po svetu.”

Pred kratkim si bil na reprezentančni akciji. Kako to? Kakšno je stanje v reprezentanci?
“Približno teden dni nazaj smo imeli priprave na reprezentančnem kampu U20, kjer smo odigrali 3 prijateljske tekme z Italijani, Madžari in Francozi. Pripravljamo se na svetovno prvenstvo, ki bo v decembru. Igrali bomo drugo najmočnejšo divizijo, ker smo se lani z nekaj sreče zaradi odstopa Belorusov uvrstili v višjo divizijo. Letos se odpravljamo tja, da dosežemo čim višji rezultat. Igrali bomo proti Norvežanom, Dancem, Francozom, Madžarom in Kazahstancem. Pričakujemo res težke tekme, saj so ekipe veliko močnejše kot lani.”

Kakšna so tvoja pričakovanja pred svetovnim prvenstvom? Kakšno vlogo pričakuješ?
“Moja vloga v reprezentanci U20 bo kar velika. Ekipi bom pomagal na in izven ledu po svojih najboljših močeh. Svetovnega prvenstva se izredno veselim. Verjamem, da lahko kot ekipa pokažemo res dobro igro in tako veliko dosežemo.”

Naša ekipa želi Maksu veliko uspeha pri doseganju njegovih zastavljenih ciljev.