Odbojkar Rok Možič nadaljuje z odličnimi predstavami v dresu OK Merkur Maribor. Po petih odigranih tekmah v ligi MEVZA je Možič na vrhu lestvice točkovno najbolj uspešnih. Do sedaj je zbral že kar 102 točki (v 19 setih). Prav tako je na vrhu liste tistih igralcev, ki so točkovno najboljši tudi po setih. Na set tako doseže 5,37 točke. Hkrati kraljuje tudi na vrhu lestvice blokerjev, saj je do sedaj zbral 12 blokov. Možič ob odličnih rezultatih ostaja skromen: »Seveda sem vesel, ko pogledam na lestvico, vendar je to le statistika. Važno je, da naša ekipa zmaguje. Sedem zaporednih zmag je zame najpomembnejši podatek.«  Intervju z odličnim Možičem si lahko preberete spodaj.

Rok, čestitke za že sedmo zaporedno zmago tvoje ekipe. Od tistih prvih tekem ste res dvignili formo, kajne?

Res je. Iz tekme v tekmo stopnjujemo svojo formo, ki je res na visokem nivoju. Vmes so še kakšne napake, ampak verjamem, da lahko tudi te odpravimo. Mislim, da smo sedaj res blizu tiste top forme. Zdi si mi, da tudi sam zmeraj bolje igram. Na sprejemu je še malce rezerve, v napadu pa sem res zadovoljen s tem, kar kažem.”

Ob dejstvu, da zmagujete, ni zanemarljiv podatek, da si na vrhu lestvice točkovno najbolj uspešnih.

»Zagotovo je dober občutek, ko slišiš tale podatek. Seveda sem vesel, ko pogledam na to lestvico, vendar je to zame le statistika. Važno je, da naša ekipa zmaguje. Sedem zaporednih zmag je zame najpomembnejši podatek. Seveda pa je normalno, če igram jaz dobro, če igra Ahmed dobro in če smo dobri kot ekipa, da posledično zmagamo.«

Omenil si Ahmeda, s katerim se letos izvrstno dopolnjujeta.

»To je največja razlika glede na pretekle sezone. Ob meni je še Ahmed, na katerega se lahko zanesemo. To je res dober občutek, ko veš, da je v ekipi tudi on. Potem je vse skupaj lažje za vse nas. Enkrat lahko tudi on doseže 20 oziroma 30 točk, drugič potem spet jaz. Tole je res super.«

Najdemo pa te tudi na vrhu lestvice blokerjev. Se ti zdi, da si izpopolnil tudi tole prvino?

»Res imam dober občutek za blok. Včasih si še vedno preveč želim (smeh). Posledica je tudi,  da gre od mojih rok kakšna žoga v avt. Ampak, ko je potrebno, ga dam. To je zame najbolj pomembno. Zagotovo pa imam tudi tukaj še nekaj rezerve, predvsem kar se tiče že prej omenjene discipline in želje in tako velike želje, ki jo imam.«

Rok, od lani si ponovno napredoval. Vidi se napredek. Tudi individualno trdo delaš. Je tole posledica vsega skupaj?

»Vedno je tako. Če delaš več kot ostali, se to mora nekje poznati. Ob igrišču veliko svojega časa porabim za delo z različnimi strokovnjaki, ki mi še dodatno pomagajo. Skupek vsega kar počnemo je, da sem tukaj kjer sem.  Dobri rezultati in dobre predstave pa so zame nato samo še dodatna motivacija, da delam še bolj trdno.«

Sedaj vas z ekipo čaka 14 dni prisilnega premora. Predsedstvo OZS je namreč sprejelo odločitev, da za dva tedna prekine vsa tekmovanja. Boste zadržali formo?

»Včeraj smo si pred tekmo dejali, da gremo res na polno, saj smo vedeli da nas sedaj čaka 14 dni premora. Iskreno ne vemo, kaj bo s treningi, kdaj bodo naslednje tekme. Seveda vem, da je stanje res posebno. Kot športnik si pač želiš tekmovanj. Želim si, da bi zadržali formo, v kateri smo, in resnično držimo pesti, da čez 14 dni nadaljujemo s tekmami in da z ekipo nadaljujemo tukaj, kjer smo sedaj končali.«

Statistika (vir): MEVZA