Banner Academy 543

V Športni agenciji Proelium danes praznujemo peto obletnico. Predstavljamo vam prvi NFT Športne agencije Proelium, za katerega se lahko potegujete tudi vi. Gre za izjemno delo in umetnost dveh profesionalnih športnikov. Jan in Axel Luxa sta atleta in večkratna državna prvaka, ki smo jima zaupali poseben NFT ob naši obletnici. Skupaj z njima in direktorjem Športne agencije Proelium Janom Ternjakom smo se pogovarjali o novi izdaji NFT.

Naš NFT ob 5. obletnici si lahko zagotovite in dražite na platformi Opensea.

V glavni vlogi je seveda športnik, ki stoji na vrhu, na najvišji stopnički z medaljo okrog vratu. Varuje ga naša ekipa. Varuje ga pred različnimi možnimi vplivi. Trak, ki se vije okoli nas, predstavlja pot, ki jo mora športnik prehoditi, da pride do samega vrha. Do samega vrha sveta, ki je v ozadju. Športnikom želimo, da vse distrakcije, vsi zunanji vplivi, ki so, padejo na naša ramena. Da vse izzive, ki so okoli igrišč in okoli njihovega terena prepustijo nam, sami pa se fokusirajo na svoje cilje. Želimo si, da jim naša ekipa pomaga na poti do vrha sveta, do lune, do zvezd. Zvezdnato nebo pa v ozadju. In v zvezdah športne podobe. Morate se potruditi, da jih opazite. Kot zvezdne utrinke. Športniki nikoli ne smejo nehati verjeti v svoje cilje, sanje. Konec koncev, morda pa je kaj zapisano tudi v zvezdah.

Skupaj z ekipo smo skozi NFT želeli predstaviti naše delo

V preteklih dneh smo že predstavili kaj so NFT-ji in kako so povezani s športom. Za mnenje o novi pridobitvi smo povprašali direktorja Športne agencije Proelium Jana Ternjaka. “Kak teden nazaj smo se spoznali z našo prvo linijo bojevnikov. Z njo smo skušali nagraditi naše sodelavce tako, da je vsak dobil svoj prvi NFT. Danes smo upihnili peto svečko v našem podjetju. V ta namen sem se povezal z našima atletoma. Jan in Axel nista samo državna prvaka, ampak tudi grafična oblikovalca. Dobila sta nalogo, da skozi umetnino (NFT) predstavita to, kar počnemo v našem podjetju. Sličica je sedaj na voljo preko platforme “Opensea”. To pomeni, da se lahko vsi ljubitelji NFT-jev potegujejo za našo umetnino (bidajo). Oseba, ki bo za našo sliko ponudila največ, jo bo na koncu tudi dobila.”

NFT Proelium izdelala profesionalna atleta

Jan Luxa in Axel Luxa sta profesionalna atleta. Oba sta večkratna državna prvaka, Jan v troskoku, Axel v skoku v višino. Ob ljubezni do atletike je obema skupno tudi grafično oblikovanje, ki sta se ga naučila kar sama s pomočjo vsebin na internetu. “Grafično oblikovanje ter šport se ne povezujeta toliko povezujeta, da bi bile nekatere stvari lažje ali težje, ker igra tukaj največjo vlogo kreativnost. Pravzaprav nama je bil tole malo bolj zapleten izziv, saj sva hotela na čim bolj zanimiv ter unikaten način prikazati Proelium v eni sliki.” Njun trud je bil na koncu poplačan. “S končnim izdelkom sva precej zadovoljna. Vanj sva vložila kar veliko dela, da bi prikazala čim več vidikov agencije Proelium. Mislim, da sva jih na malce abstrakten način kar zadela. Slika prikazuje bojevnike (agencijo Proelium), ki varujejo športnika pred zunanjim svetom (zunanjimi motečimi dejavniki), da se lahko on nemoteno osredotoča na svoje cilje in lažje stopa po poti uspeha. Mislim, da bili taki pogoji za vsakega športnika zelo koristni, saj bi se lahko lažje osredotočil na treninge in tekmovanja, brez da bi skrbel za ostale probleme.”

Foto: Jan in Axel Luxa

So NFT-ji prihodnost?

Z našimi bojevniki in na koncu z umetnino ob peti obletnici smo tako zakorakali v svet NFT-jev. Jan in Axel odgovarjata, ali je v tem tudi prihodnost. “Misliva, da so NFT-ji v športu trenutno v razvoju in bi lahko v prihodnosti postali zelo popularni, saj bi tako kupec kot športnik imela korist od NFT-ja.” Direktor Športne agencije Proelium Jan Ternjak dodaja, da projekt ki so ga pripravili, ne bo osamljen. “Potrebno je iti korak s časom. Že v naši akademiji se srečujemo z mladimi športniki. Veliko je bilo vprašanj na temo NFT-jev. Tudi velike organizacije kot so NBA in NIKE so izdali svoje linije NFT-jev. Tudi mi ne želimo zaostajati. Sedaj je v planu tudi izdelava prvih NFT-jev tudi za naše športnike. Najprej smo želeli testirati vse skupaj sami, sedaj pa se začenjajo večji projekti s tistimi, zaradi katerih smo tukaj – s športniki. Komaj čakamo na nove umetnine.”

Prva linija (Proelium PRO 1.0) bojevnikov. Le te si lahko ogledate na platformi Opensea.

V Športni agenciji Proelium danes praznujemo peto obletnico. Predstavljamo vam prvi NFT Športne agencije Proelium, za katerega se lahko potegujete tudi vi. Gre za izjemno delo in umetnost dveh profesionalnih športnikov. Jan in Axel Luxa sta atleta in večkratna državna prvaka, ki smo jima zaupali poseben NFT ob naši obletnici. Skupaj z njima in direktorjem Športne agencije Proelium Janom Ternjakom smo se pogovarjali o novi izdaji NFT.

Naš NFT ob 5. obletnici si lahko zagotovite in dražite na platformi Opensea.

V glavni vlogi je seveda športnik, ki stoji na vrhu, na najvišji stopnički z medaljo okrog vratu. Varuje ga naša ekipa. Varuje ga pred različnimi možnimi vplivi. Trak, ki se vije okoli nas, predstavlja pot, ki jo mora športnik prehoditi, da pride do samega vrha. Do samega vrha sveta, ki je v ozadju. Športnikom želimo, da vse distrakcije, vsi zunanji vplivi, ki so, padejo na naša ramena. Da vse izzive, ki so okoli igrišč in okoli njihovega terena prepustijo nam, sami pa se fokusirajo na svoje cilje. Želimo si, da jim naša ekipa pomaga na poti do vrha sveta, do lune, do zvezd. Zvezdnato nebo pa v ozadju. In v zvezdah športne podobe. Morate se potruditi, da jih opazite. Kot zvezdne utrinke. Športniki nikoli ne smejo nehati verjeti v svoje cilje, sanje. Konec koncev, morda pa je kaj zapisano tudi v zvezdah.

Skupaj z ekipo smo skozi NFT želeli predstaviti naše delo

V preteklih dneh smo že predstavili kaj so NFT-ji in kako so povezani s športom. Za mnenje o novi pridobitvi smo povprašali direktorja Športne agencije Proelium Jana Ternjaka. “Kak teden nazaj smo se spoznali z našo prvo linijo bojevnikov. Z njo smo skušali nagraditi naše sodelavce tako, da je vsak dobil svoj prvi NFT. Danes smo upihnili peto svečko v našem podjetju. V ta namen sem se povezal z našima atletoma. Jan in Axel nista samo državna prvaka, ampak tudi grafična oblikovalca. Dobila sta nalogo, da skozi umetnino (NFT) predstavita to, kar počnemo v našem podjetju. Sličica je sedaj na voljo preko platforme “Opensea”. To pomeni, da se lahko vsi ljubitelji NFT-jev potegujejo za našo umetnino (bidajo). Oseba, ki bo za našo sliko ponudila največ, jo bo na koncu tudi dobila.”

NFT Proelium izdelala profesionalna atleta

Jan Luxa in Axel Luxa sta profesionalna atleta. Oba sta večkratna državna prvaka, Jan v troskoku, Axel v skoku v višino. Ob ljubezni do atletike je obema skupno tudi grafično oblikovanje, ki sta se ga naučila kar sama s pomočjo vsebin na internetu. “Grafično oblikovanje ter šport se ne povezujeta toliko povezujeta, da bi bile nekatere stvari lažje ali težje, ker igra tukaj največjo vlogo kreativnost. Pravzaprav nama je bil tole malo bolj zapleten izziv, saj sva hotela na čim bolj zanimiv ter unikaten način prikazati Proelium v eni sliki.” Njun trud je bil na koncu poplačan. “S končnim izdelkom sva precej zadovoljna. Vanj sva vložila kar veliko dela, da bi prikazala čim več vidikov agencije Proelium. Mislim, da sva jih na malce abstrakten način kar zadela. Slika prikazuje bojevnike (agencijo Proelium), ki varujejo športnika pred zunanjim svetom (zunanjimi motečimi dejavniki), da se lahko on nemoteno osredotoča na svoje cilje in lažje stopa po poti uspeha. Mislim, da bili taki pogoji za vsakega športnika zelo koristni, saj bi se lahko lažje osredotočil na treninge in tekmovanja, brez da bi skrbel za ostale probleme.”

Foto: Jan in Axel Luxa

So NFT-ji prihodnost?

Z našimi bojevniki in na koncu z umetnino ob peti obletnici smo tako zakorakali v svet NFT-jev. Jan in Axel odgovarjata, ali je v tem tudi prihodnost. “Misliva, da so NFT-ji v športu trenutno v razvoju in bi lahko v prihodnosti postali zelo popularni, saj bi tako kupec kot športnik imela korist od NFT-ja.” Direktor Športne agencije Proelium Jan Ternjak dodaja, da projekt ki so ga pripravili, ne bo osamljen. “Potrebno je iti korak s časom. Že v naši akademiji se srečujemo z mladimi športniki. Veliko je bilo vprašanj na temo NFT-jev. Tudi velike organizacije kot so NBA in NIKE so izdali svoje linije NFT-jev. Tudi mi ne želimo zaostajati. Sedaj je v planu tudi izdelava prvih NFT-jev tudi za naše športnike. Najprej smo želeli testirati vse skupaj sami, sedaj pa se začenjajo večji projekti s tistimi, zaradi katerih smo tukaj – s športniki. Komaj čakamo na nove umetnine.”

Prva linija (Proelium PRO 1.0) bojevnikov. Le te si lahko ogledate na platformi Opensea.