Banner Academy 543

Foto: Proelium

Mladi nogometaš Niko Osterc je med najmlajšimi člani mladih upov Športne agencije Proelium. Pred pričetkom letošnje sezone se je preselil iz NŠ Mura v NK Maribor. Po prvih osmih tekmah sezone so z ekipo še neporaženi in brez dobljenega zadetka. To priča o tem, da je s trenerjem in soigralci hitro našel skupni jezik. Niko je k zmagam prispeval že 6 golov. Z njim je smo govorili o novem okolju, njegovih treningih in dolgoročnih ciljih. Dotaknili smo se tudi prvega vpoklica v slovensko reprezentanco U15.

Dobro vzdušje in pomembnost njegove vloge

14-letni Niko Osterc iz Veržeja je s prihodom v svojo novo ekipo NK Maribor zelo zadovoljen. S prilagajanjem na novo okolje, kot pravi sam, ni imel težav. “Pred kratkim sem zamenjal klub. Moj prvi klub je bil NK Veržej, kjer sem treniral 10 let – od svojega tretjega leta. Že kot 12 letnik sem nato zaigral v 1. SNL za selekcijo U15. V času korone sem nato postal član NŠ Mura, kjer sem v tistem času tudi treniral. Od junija letos pa sem član selekcije U15 pri NK Maribor. Moji vtisi so od prvega dne res super. Soigralci so me zelo lepo sprejeli, med sabo se odlično razumemo, hitro smo postali prijatelji. Mislim, da se vse bolj to vidi tudi na igrišču.” Niko dodaja, da tudi s trenerjem odlično sodelujeta. “Zdaj sem član selekcije U15. Do danes smo v prvi SNL vzhod odigrali 8 tekem. Vse smo zmagali, dosegli smo 49 zadetkov. Prejeli nismo niti enega. V tem času sem dobil priložnost in bil vključen tudi v kadetsko ekipo, kjer sem na prvi tekmi že dobil priložnost. Igral sem 15 minut. Trener je Matjaž Kek ml., ekipa je super in res sem zelo vesel te priložnosti. Zmagali smo, kar mi je veliko pomenilo in upam, da bo teh priložnosti čim več. Menim, da je moja vloga v moštvu zelo povezovalna, saj igram na poziciji srednjega veznega igralca. Pomeni, da razigravam ekipo. Menim, da vsak član ekipe prispeva k dobremu rezultatu, med seboj pa se dobro spodbujamo in motiviramo.”

Foto: Proelium

Z veseljem obleče dres slovenske reprezentance

Nika veseli tudi vpoklic v slovensko nogometno reprezentanco do 15 let. Prihajajočo nedeljo se bodo igralci zbrali v Radencih. Nato ekipo čakata dve mednarodni prijateljski tekmi proti reprezentanci Madžarske. “Res sem vesel. Že od malih nog je bila moja želja, da pridem v reprezentanco. Prvič sem vpoklican. Enkrat sem bil sicer že na čakalni listi, ampak sem bil ravno tisti čas poškodovan. Iz naše ekipe smo trije, ki se bomo udeležili reprezentančnega zbora. Pričakujem, da bom dobro igral in da se bom predstavil v čim boljši luči.” Prva prijateljska tekma reprezentance bo 26. oktobra ob 13.00 v sosednji Novi, povratni obračun pa dva dni kasneje ob isti uri v Gornji Radgoni. Povratno tekmo med Slovenijo in Madžarsko si bo moč ogledati tudi v spletnem prenosu na uradni spletni strani Nogometne zveze Slovenije. Niko Osterc še dodaja, da zmeraj najde čas za trening, ob tem pa je prepričan, da samo trdo delo prinese boljše rezultate. “Treniram vsak dan v tednu. Na treninge se vsak dan vozim v Maribor, saj v Veržeju še obiskujem 9. razred osnovne šole. V kolikor imamo tekmo v nedeljo, opravimo trening tudi v soboto. Samostojno veliko delam na koordinaciji ter izvajam različne vaje za moč hrbta, saj sem v zadnjem letu kar nekaj centimetrov zrasel in sem zaradi tega čutil tudi manjše bolečine.”

Želi si zaigrati v Ligi prvakov

Član prve enajsterice U15 NK Maribor ima dobro zastavljene cilje. Pri napredku in uresničevanju le-teh mu pomagajo tudi strokovnjaki v klubu. “Seveda, vedno vidim prostor za napredek. V klubu nas spremljajo strokovnjaki in z nami delajo na naših pomanjkljivostih. Pomembno je, da sem hiter, delam na koordinaciji in imam dober pregled nad igro. Sam si želim, da z ekipo osvojimo prvenstvo ter da redno igram v reprezentanci Slovenije, Ligi prvakov in da nekoč postanem profesionalni nogometaš,” še dodaja Niko, ki je bil v pretekli sezoni tudi član naše Športne akademije Proelium. Tako kot na igrišču, je tudi pri nas izstopal. Želimo mu, da bi bilo tako tudi v prihodnje.

B. K.

Foto: Proelium

Mladi nogometaš Niko Osterc je med najmlajšimi člani mladih upov Športne agencije Proelium. Pred pričetkom letošnje sezone se je preselil iz NŠ Mura v NK Maribor. Po prvih osmih tekmah sezone so z ekipo še neporaženi in brez dobljenega zadetka. To priča o tem, da je s trenerjem in soigralci hitro našel skupni jezik. Niko je k zmagam prispeval že 6 golov. Z njim je smo govorili o novem okolju, njegovih treningih in dolgoročnih ciljih. Dotaknili smo se tudi prvega vpoklica v slovensko reprezentanco U15.

Dobro vzdušje in pomembnost njegove vloge

14-letni Niko Osterc iz Veržeja je s prihodom v svojo novo ekipo NK Maribor zelo zadovoljen. S prilagajanjem na novo okolje, kot pravi sam, ni imel težav. “Pred kratkim sem zamenjal klub. Moj prvi klub je bil NK Veržej, kjer sem treniral 10 let – od svojega tretjega leta. Že kot 12 letnik sem nato zaigral v 1. SNL za selekcijo U15. V času korone sem nato postal član NŠ Mura, kjer sem v tistem času tudi treniral. Od junija letos pa sem član selekcije U15 pri NK Maribor. Moji vtisi so od prvega dne res super. Soigralci so me zelo lepo sprejeli, med sabo se odlično razumemo, hitro smo postali prijatelji. Mislim, da se vse bolj to vidi tudi na igrišču.” Niko dodaja, da tudi s trenerjem odlično sodelujeta. “Zdaj sem član selekcije U15. Do danes smo v prvi SNL vzhod odigrali 8 tekem. Vse smo zmagali, dosegli smo 49 zadetkov. Prejeli nismo niti enega. V tem času sem dobil priložnost in bil vključen tudi v kadetsko ekipo, kjer sem na prvi tekmi že dobil priložnost. Igral sem 15 minut. Trener je Matjaž Kek ml., ekipa je super in res sem zelo vesel te priložnosti. Zmagali smo, kar mi je veliko pomenilo in upam, da bo teh priložnosti čim več. Menim, da je moja vloga v moštvu zelo povezovalna, saj igram na poziciji srednjega veznega igralca. Pomeni, da razigravam ekipo. Menim, da vsak član ekipe prispeva k dobremu rezultatu, med seboj pa se dobro spodbujamo in motiviramo.”

Foto: Proelium

Z veseljem obleče dres slovenske reprezentance

Nika veseli tudi vpoklic v slovensko nogometno reprezentanco do 15 let. Prihajajočo nedeljo se bodo igralci zbrali v Radencih. Nato ekipo čakata dve mednarodni prijateljski tekmi proti reprezentanci Madžarske. “Res sem vesel. Že od malih nog je bila moja želja, da pridem v reprezentanco. Prvič sem vpoklican. Enkrat sem bil sicer že na čakalni listi, ampak sem bil ravno tisti čas poškodovan. Iz naše ekipe smo trije, ki se bomo udeležili reprezentančnega zbora. Pričakujem, da bom dobro igral in da se bom predstavil v čim boljši luči.” Prva prijateljska tekma reprezentance bo 26. oktobra ob 13.00 v sosednji Novi, povratni obračun pa dva dni kasneje ob isti uri v Gornji Radgoni. Povratno tekmo med Slovenijo in Madžarsko si bo moč ogledati tudi v spletnem prenosu na uradni spletni strani Nogometne zveze Slovenije. Niko Osterc še dodaja, da zmeraj najde čas za trening, ob tem pa je prepričan, da samo trdo delo prinese boljše rezultate. “Treniram vsak dan v tednu. Na treninge se vsak dan vozim v Maribor, saj v Veržeju še obiskujem 9. razred osnovne šole. V kolikor imamo tekmo v nedeljo, opravimo trening tudi v soboto. Samostojno veliko delam na koordinaciji ter izvajam različne vaje za moč hrbta, saj sem v zadnjem letu kar nekaj centimetrov zrasel in sem zaradi tega čutil tudi manjše bolečine.”

Želi si zaigrati v Ligi prvakov

Član prve enajsterice U15 NK Maribor ima dobro zastavljene cilje. Pri napredku in uresničevanju le-teh mu pomagajo tudi strokovnjaki v klubu. “Seveda, vedno vidim prostor za napredek. V klubu nas spremljajo strokovnjaki in z nami delajo na naših pomanjkljivostih. Pomembno je, da sem hiter, delam na koordinaciji in imam dober pregled nad igro. Sam si želim, da z ekipo osvojimo prvenstvo ter da redno igram v reprezentanci Slovenije, Ligi prvakov in da nekoč postanem profesionalni nogometaš,” še dodaja Niko, ki je bil v pretekli sezoni tudi član naše Športne akademije Proelium. Tako kot na igrišču, je tudi pri nas izstopal. Želimo mu, da bi bilo tako tudi v prihodnje.

B. K.

sponzorstva, pridobivanje sponzorjev, sponzoriranje, mladi upi, akademija, mentorstvo, učenje, povezovanje, pomoč, športna znamka, blagovna znamka, brand, branding, izbraževanje športnikov, športna izobrazba, razvoj športnika, šport in manadžment, Izobraževanje trga, športna agencija, dualna kariera, štipendija, športna štipendija, podpora športnikom, pomoč športnikom, konec športne kariere

sponzorstva, pridobivanje sponzorjev, sponzoriranje, mladi upi, akademija, mentorstvo, učenje, povezovanje, pomoč, športna znamka, blagovna znamka, brand, branding, izbraževanje športnikov, športna izobrazba, razvoj športnika, šport in manadžment, Izobraževanje trga, športna agencija, dualna kariera, štipendija, športna štipendija, podpora športnikom, pomoč športnikom, konec športne kariere