Banner Academy 543

Ob koncu preteklega leta se je zaključila prva izvedba Športne akademije Proelium. Prva sezona je dala jasen odgovor, da je to nekaj, kar je v športu in med mladimi športniki v preteklosti manjkalo. Ocenjevalci? Več kot 40 športnikov in njihovih staršev, katere smo skupaj z našimi strokovnjaki izobraževali v prvi sezoni naše akademije. Tako so naši člani dobili nova znanja iz področij: fitnes in športna prehrana, športna psihologija, družbena omrežja in športna znamka, moj prvi posel in sponzorstva, fizioterapija in kineziologija, povezovanje z vrhunskimi športniki. Ob vseh znanjih pa smo veseli, da so nas podprla tudi številna podjetja in partnerji, ki so športnike nagradili tudi s finančnimi sponzorstvi.

Da je akademija v našem prostoru potrebna, se je izkazalo že pred enim letom, ko je potekal vpis v prvo sezono. Čakalna lista se je hitro polnila in na koncu smo izbrali 42 športnikov, ki so bili del prve izvedbe. Vodja akademije Robert Stojković: »Kot vodja akademije se želim vsem športnikom in staršem zahvaliti, ker ste na nek način omogočili, da je športna akademija zaživela. Zdi se mi, kot da je bilo včeraj, ko smo se pogovarjali o vpisu športnikov v prvi letnik, o športu in življenju nasploh. Seveda je zares veliko športnikov in športnic, ki so svoj čas v akademiji zares odlično izkoristili in so doživeli, kot so sami tudi opisali, pravo osebnostno transformacijo, kar mene kot nekoga, ki mu šport in dvojna kariera ter osebnostne vrednote veliko pomenijo, res veseli.«

Ob koncu preteklega leta se je zaključila prva izvedba Športne akademije Proelium. Prva sezona je dala jasen odgovor, da je to nekaj, kar je v športu in med mladimi športniki v preteklosti manjkalo. Ocenjevalci? Več kot 40 športnikov in njihovih staršev, katere smo skupaj z našimi strokovnjaki izobraževali v prvi sezoni naše akademije. Tako so naši člani dobili nova znanja iz področij: fitnes in športna prehrana, športna psihologija, družbena omrežja in športna znamka, moj prvi posel in sponzorstva, fizioterapija in kineziologija, povezovanje z vrhunskimi športniki. Ob vseh znanjih pa smo veseli, da so nas podprla tudi številna podjetja in partnerji, ki so športnike nagradili tudi s finančnimi sponzorstvi.

Da je akademija v našem prostoru potrebna, se je izkazalo že pred enim letom, ko je potekal vpis v prvo sezono. Čakalna lista se je hitro polnila in na koncu smo izbrali 42 športnikov, ki so bili del prve izvedbe. Vodja akademije Robert Stojković: »Kot vodja akademije se želim vsem športnikom in staršem zahvaliti, ker ste na nek način omogočili, da je športna akademija zaživela. Zdi se mi, kot da je bilo včeraj, ko smo se pogovarjali o vpisu športnikov v prvi letnik, o športu in življenju nasploh. Seveda je zares veliko športnikov in športnic, ki so svoj čas v akademiji zares odlično izkoristili in so doživeli, kot so sami tudi opisali, pravo osebnostno transformacijo, kar mene kot nekoga, ki mu šport in dvojna kariera ter osebnostne vrednote veliko pomenijo, res veseli.«

Z odzivi prvega leta je bil zadovoljen tudi vodja poslovnih programov, Damir Battisti: »Hitro je minilo osem mesecev našega druženja. Od tistega prvega srečanja sem sam spremljal poti naših športnikov. Tako na igriščih kot izven. Res sem ponosen na vse, ki so bili del prve izvedbe. Sam sem bil zadolžen za poslovni del, kjer so se mladi po večini prvič srečali s temo »Moj prvi posel.« Športniki so dobili ogromno znanja o tem, kako se predstaviti, kako komunicirati s podjetji, kako napisati sponzorstva in na koncu so bili zato tudi nagrajeni. To, kar je bilo za športnike na začetku nepoznano področje, se je na koncu pri vseh spremenilo v nek užitek in zadovoljstvo. Iz dneva v dan so si športniki bolj zaupali in pokazali, da lahko tudi mladi na tem področju s svojimi idejami pokažejo ogromno. Napredek je bil res izjemen. Ko se je zaključil finale s sponzorstvi podjetja Mikro+Polo in smo z ekipo naredili en rezime, smo bili vsi bolj ali manj brez besed. Mislim, da sta naša misija in to kar smo želeli doseči v prvem letu, bilo več kot uspešna.«

Premierno leto je tako za nami. Sedaj je čas, da zavihamo rokave in zadevo nadgradimo, razlaga direktor Športne agencije Proelium Jan Ternjak: »Vsako leto sem znova presenečen, kaj vse nam uspe. Letos je bilo za nas res posebno. Akademija je prišla v pravem času, ko se je veliko športnikov znašlo samih, brez treningov. Akademija je bila v tem času še večja dodana vrednost. Vedel sem, da takšne stvari pri nas manjkajo. Vsi pozitivni odzivi, pohvala, mnenja in na koncu znanja športnikov pa so nas še dodatno motivirala. Tako, da smo že konec preteklega leta začeli s pripravami na novo izvedbo akademije. Ta se bo začela 1. 5. 2021. Seveda bomo zadevo še nadgradili. Imeli bomo več partnerjev, več nagrad in več sponzorstev. Pripravljamo tudi kar nekaj novosti. Več pa vam bomo razkrili v naslednjih mesecih. Dragi športniki, tukaj smo, da vam krijemo hrbet.«

Predprijave v akademijo so že odprte. Za prijavo na čakalno vrsto izpolnite spodnji vprašalnik: