Banner Academy 543

Foto: Bojan Javornik (OK Merkur Maribor)

Mariborski odbojkarji so z zmago v Tivoliju potrdili izjemne predstave v zadnjem času. Zmaga s 3:1 proti ekipi ACH Volley jim je na koncu prinesla prvo mesto po koncu rednega dela in boljše izhodišče pred nadaljevanjem prvenstva. Eden izmed ključnih igralcev je bil ponovno Rok Možič, ki se je na koncu ustavil pri 20 točkah. Z Rokom smo se pogovarjali o zmagi, nadaljevanju in o končnici letošnje sezone.

Rok, iskrene čestitke. Kako si sam videl včerajšnjo zmago nad ACH Volley?

»Hvala za čestitke, res super tekma, ki smo jo odigrali na zelo visokem nivoju. Imamo še rezerve, predvsem na servisu in verjamem, da bomo do naslednjih tekem to tudi popravili. Zagotovo najslajša zmaga v dosedanjem delu sezone, saj noben ni pričakoval, da bo ravno zadnja tekma odločala o prvem mestu po rednem delu. Mislim, da je bila to celo prva zmaga v Tivoliju v zgodovini našega kluba.«

Je bilo pri vas čutiti kaj nervoze?

»Zagotovo je bilo kar nekaj nervoze. Naredili smo tudi kar nekaj napak. Veliko je bilo na pladnju in imeli smo določen pritisk. Na koncu smo verjeli, da lahko zmagamo. Zaupali smo si in z našo željo, predanostjo in motivacijo smo na koncu zasluženo zmagali.«

Bi lahko rekli, da ste si bolj želeli zmage?

»Težko rečem koliko so si zmage želeli naši nasprotniki. Mi smo kljub nekaterim napakam naredili vse, kar je bilo v naši moči. Reševali smo težke žoge, se metali za njimi … V nekaterih trenutkih smo imeli tudi nekaj športne sreče. Ampak ta zmeraj spremlja hrabre. Na koncu lahko rečem, da smo bili boljši in smo zasluženo zmagali.«

Redni del je končan. Vi pa na prvem mestu. Ste si mislili pred sezono, da se bo zgodilo kaj takega?

»Če bi nam kdo to ponudil pred pričetkom sezone, bi seveda takoj podpisali (smeh). Zgodil se je najboljši možni scenarij. Sezone sicer nismo začeli najbolje, tudi vmes je bil kakšen spodrsljaj, ampak na koncu moramo biti res zadovoljni. Prikazali smo vrhunske predstave z zelo malo nihanji v igri in v ključnih trenutkih smo tekme vedno pripeljali v našo korist. Na koncu osemnajst zmag in samo trije porazi. Mislim, da smo po prvem delu zasluženo na prvem mestu. Ampak ni čas za evforijo. Za nami je šele redni del. Na vsem tem je sedaj potrebno graditi.«

Kaj pomeni prvo mesto za nadaljevanje in končnico?  

»To pomeni, da imamo boljše izhodišče pred nadaljevanjem. V četrtfinalu igramo z zmagovalcem iz tekme med osmouvrščenim in najboljšim iz 1B lige. Verjamemo seveda, da bomo uspešni. To tudi pomeni, da se v polfinalu s tem izognemo ACH in Calcitu. Če bomo pokazali takšne predstave kot sedaj, verjamem, da smo sposobni priti do finala.«

Kako si sicer ti zadovoljen s svojimi predstavami? Kako si ti videl svojo vlogo v vaši ekipi skozi prvi del?

»Pokazalo se je, da sva Ahmed in jaz glavna motorja ekipe. Veliko je na najinih plečih, kar me veseli. Če komu od naju ni šlo, je drug prevzel odgovornost na sebe. Sva se nekako dopolnjevala. S prihodom Alena Šketa smo še malo bolj sigurni v nekaterih segmentih. Na splošno sem s svojo igro zadovoljen, so pa še rezerve in verjamem, da bom v končnici zaigral še malo bolje.«

So apetiti z zadnjo zmago narasli?

»Apetiti so še vedno isti. Ta tekma je bila samo dokaz, da so realni in dosegljivi. Cilj na koncu je zagotovo naslov državnega prvaka in vesel sem, da smo naredili en velik korak proti njemu. Ampak kot sem dejal. Potrebno je iti tekmo po tekmo. Najprej je potrebno zmagati četrtfinale, nato polfinale in šele potem finale. Zagotovo smo pokazali, da smo dovolj dobra ekipa, da sodimo v vrh. Bodo pa naslednje tekme pokazale, kam sodimo. Smo nevarni, nimamo se ničesar za bati. Vemo, da ne bo enostavno. Tudi ostali bodo motivirani. Na nas je, da damo vse od sebe.«

Pred končnico državnega prvenstva Roka Možiča in njegove soigralce čaka še zaključni turnir srednjeevropske lige, ki bo na sporedu prihodnji vikend.

Foto: Bojan Javornik (OK Merkur Maribor)

Mariborski odbojkarji so z zmago v Tivoliju potrdili izjemne predstave v zadnjem času. Zmaga s 3:1 proti ekipi ACH Volley jim je na koncu prinesla prvo mesto po koncu rednega dela in boljše izhodišče pred nadaljevanjem prvenstva. Eden izmed ključnih igralcev je bil ponovno Rok Možič, ki se je na koncu ustavil pri 20 točkah. Z Rokom smo se pogovarjali o zmagi, nadaljevanju in o končnici letošnje sezone.

Rok, iskrene čestitke. Kako si sam videl včerajšnjo zmago nad ACH Volley?

»Hvala za čestitke, res super tekma, ki smo jo odigrali na zelo visokem nivoju. Imamo še rezerve, predvsem na servisu in verjamem, da bomo do naslednjih tekem to tudi popravili. Zagotovo najslajša zmaga v dosedanjem delu sezone, saj noben ni pričakoval, da bo ravno zadnja tekma odločala o prvem mestu po rednem delu. Mislim, da je bila to celo prva zmaga v Tivoliju v zgodovini našega kluba.«

Je bilo pri vas čutiti kaj nervoze?

»Zagotovo je bilo kar nekaj nervoze. Naredili smo tudi kar nekaj napak. Veliko je bilo na pladnju in imeli smo določen pritisk. Na koncu smo verjeli, da lahko zmagamo. Zaupali smo si in z našo željo, predanostjo in motivacijo smo na koncu zasluženo zmagali.«

Bi lahko rekli, da ste si bolj želeli zmage?

»Težko rečem koliko so si zmage želeli naši nasprotniki. Mi smo kljub nekaterim napakam naredili vse, kar je bilo v naši moči. Reševali smo težke žoge, se metali za njimi … V nekaterih trenutkih smo imeli tudi nekaj športne sreče. Ampak ta zmeraj spremlja hrabre. Na koncu lahko rečem, da smo bili boljši in smo zasluženo zmagali.«

Redni del je končan. Vi pa na prvem mestu. Ste si mislili pred sezono, da se bo zgodilo kaj takega?

»Č bi nam kdo to ponudil pred pričetkom sezone, bi seveda takoj podpisali (smeh). Zgodil se je najboljši možni scenarij. Sezone sicer nismo začeli najbolje, tudi vmes je bil kakšen spodrsljaj, ampak na koncu moramo biti res zadovoljni. Prikazali smo vrhunske predstave z zelo malo nihanji v igri in v ključnih trenutkih smo tekme vedno pripeljali v našo korist. Na koncu osemnajst zmag in samo trije porazi. Mislim, da smo po prvem delu zasluženo na prvem mestu. Ampak ni čas za evforijo. Za nami je šele redni del. Na vsem tem je sedaj potrebno graditi.«

Kaj pomeni prvo mesto za nadaljevanje in končnico?  

»To pomeni, da imamo boljše izhodišče pred nadaljevanjem. V četrtfinalu igramo z zmagovalcem iz tekme med osmouvrščenim in najboljšim iz 1B lige. Verjamemo seveda, da bomo uspešni. To tudi pomeni, da se v polfinalu s tem izognemo ACH in Calcitu. Če bomo pokazali takšne predstave kot sedaj, verjamem, da smo sposobni priti do finala.«

Kako si sicer ti zadovoljen s svojimi predstavami? Kako si ti videl svojo vlogo v vaši ekipi skozi prvi del?

»Pokazalo se je, da sva Ahmed in jaz glavna motorja ekipa. Veliko je na najinih plečih, kar me veseli. Če komu od naju ni šlo, je drug prevzel odgovornost na sebe. Sva se nekako dopolnjevala. S prihodom Alena Šketa smo še malo bolj sigurni v nekaterih segmentih. Na splošno sem s svojo igro zadovoljen, so pa še rezerve in verjamem, da bom v končnici zaigral še malo bolje.«

So apetiti z zadnjo zmago narasli?

»Apetiti so še vedno isti. Ta tekma je bila samo dokaz, da so realni in dosegljivi. Cilj na koncu je zagotovo naslov državnega prvaka in vesel sem, da smo naredili en velik korak proti njemu. Ampak kot sem dejal. Potrebno je iti tekmo po tekmo. Najprej je potrebno zmagati četrtfinale, nato polfinale in šele potem finale. Zagotovo smo pokazali, da smo dovolj dobra ekipa, da sodimo v vrh. Bodo pa naslednje tekme pokazale, kam sodimo. Smo nevarni, nimamo se ničesar za bati. Vemo, da ne bo enostavno. Tudi ostali bodo motivirani. Na nas je, da damo vse od sebe.«

Pred končnico državnega prvenstva Roka Možiča in njegove soigralce čaka še zaključni turnir srednjeevropske lige, ki bo na sporedu prihodnji vikend.